• Staff Directory
     
     

    Special Education Supervisor, Assistive Technology 

    Tammy Davis

      

     

    Special Education Specialist, Assistive Technology 

    Chris Bugaj

     

      

    Specialized Instructional Facilitators - Assistive Technology

     
    Cynthia Feist
     
     
     

    School

     Specialized Instructional Facilitator - Assistive Technology

    Aldie ES

    Katie Robertson

    Algonkian ES

    Jennifer Dunstan

    Arcola ES

    Katie Robertson

    Ashburn ES

    Stacy McBain

    Ball's Bluff ES

    Jean Garrett

    Banneker ES

    Jean Garrett

    Belmont Ridge MS

    Karen Dietrich

    Belmont Station ES

    Joyce Sharp

    Blue Ridge MS

    Jean Garrett

    Brambleton MS

    Karen Dietrich

    Briar Woods HS

    Jayme Lundy

    Broad Run HS

    Stacy McBain

    Buffalo Trail ES

    Katie Robertson

    Cardinal Ridge ES

    Joyce Sharp

    Catoctin ES

    Jean Garrett

    Cedar Lane ES

    Katie Robertson

    Cool Spring ES

    Cynthia Feist

    Countryside ES

    Jennifer Dunstan

    Creightons Corner ES

    Jayme Lundy

    Discovery ES

    Stacy McBain

    Dominion HS

    Jennifer Dunstan

    Dominion Trail ES

    Stacy McBain

    Eagle Ridge MS

    Jayme Lundy

    Frederick Douglass ES

    Cindy Feist

    Eagle Ridge MS

    Jayme Lundy

    Emerick ES

    Jean Garrett

    Evergreen Mill ES

    Cindy Feist

    Farmwell Station MS

    Stacy McBain

    Forest Grove ES

    Stacy McBain

    Frances Hazel Reid

    Jean Garrett

    Freedom HS

    Joyce Sharp

    Goshen Post ES

    Katie Robertson

    Guilford ES

    Stacy McBain

    Hamilton ES

    Jean Garrett

    Harmony MS

    John Millar

    Harper Park MS

    Cynthia Feist

    Heritage HS

    Cynthia Feist

    Hillsboro ES

    Jean Garrett

    Hillside ES

    Jayme Lundy

    Horizon ES

    Jennifer Dunstan

    Hutchison Farm ES

    Joyce Sharp

    Independence HS

    Jayme Lundy

    John Champe

    Katie Robertson

    Kenneth Culbert ES

    Jean Garrett

    Leesburg ES

    Jean Garrett

    Legacy ES

    Jayme Lundy

    Liberty ES

    Joyce Sharp

    Lincoln ES

    Jean Garrett

    Little River ES

    Joyce Sharp

    Loudoun County HS

    Cindy Feist

    Loudoun Valley HS

    Jean Garrett

    Lovettsville ES

    John Millar

    Lowes Island ES

    Jennifer Dunstan

    Lucketts ES

    John Millar

    J. Michael Lunsford MS

    Joyce Sharp

    Madison's Trust ES

    Jayme Lundy

    Meadowland ES

    Jennifer Dunstan

    Mercer MS

    Katie Robertson

    Middleburg Community Charter School

    Jean Garrett

    Mill Run ES

    Jayme Lundy

    Moorefield Station ES

    Karen Dietrich

    Mountain View ES

    John Millar

    Newton-Lee ES

    Karen Dietrich

    Park View HS

    Stacy McBain

    Pinebrook ES

    Katie Robertson

    Potomac Falls HS

    Jennifer Dunstan

    Potowmack ES

    Jennifer Dunstan

    River Bend MS

    Jennifer Dunstan

    Riverside HS

    Karen Dietrich

    Rock Ridge HS

    Karen Dietrich

    Rolling Ridge ES

    Stacy McBain

    Rosa Lee Carter ES

    Karen Dietrich

    Round Hill ES

    John Millar

    Sanders Corner ES

    Joyce Sharp

    Seldens Landing ES

    Karen Dietrich

    Seneca Ridge MS

    Jennifer Dunstan

    J. L. Simpson MS

    Cynthia Feist

    Smart's Mill MS

    John Millar

    Sterling ES

    Stacy McBain

    Sterling MS

    Stacy McBain

    Steuart W. Weller ES

    Karen Dietrich

    Stone Bridge HS

    Joyce Sharp

    Stone Hill MS

    Karen Dietrich

    Sugarland ES

    Jennifer Dunstan

    Sully ES

    Stacy McBain

    Sycolin Creek ES

    Cindy Feist

    John W. Tolbert ES

    Cindy Feist

    Trailside MS

    Katie Robertson

    Tuscarora HS

    John Millar

    Waterford ES

    John Millar

    Waxpool ES

    Jayme Lundy

    Willard Intermediate

    Katie Robertson

    Woodgrove HS

    John Millar

      
     
     
     
     
     

     
     
     
Last Modified on September 10, 2019